پهپاد محلول پاش شرکت صنعت آوران رایان با نام تجاری “دراج” امروز برای گند زدایی و ضد عفونی کردن بیمارستان شهید جلیل جهت مبارزه با شیوع بیماری کرونا به پرواز درآمد.

در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی، امروز با هماهنگی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد و درخواست بسیج جامعه پزشکان، محیط پیرامونی بیمارستان  شهید جلیل را با استفاده از پهپاد، محلول پاشی و ضد عفونی گردید. عملیات محلول پاشی در سه سورتی پرواز ده دقیقه ای با موفقیت انجام شد و ورودی های اورژانس، و بیمارستان همچنین بدنه بیمارستان و طبقات منتهی به بخش نگهداری و قرنطینه بیماران کرونایی انجام شد.

علاوه بر سرعت بالا، یکی از مزایای استفاده از پهپاد برای گند زدایی ، امکان انجام ماموریت در ارتفاعات و نقاطی از ساختمان است که در حالت عادی دسترسی به آن دشوار است. در حال حاضر کشورهای چین و کره و جنوبی به عنوان دو قدرت پیشرو جهان در فناوریهای نوین و البته دو کشوری که آمار ابتلا به ویروس و مرگ و میر در آنها به نسبت سایر کشورها بالاست، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و گند زدایی محیط های آلوده و شهری پهپاد های خود را به پرواز درآورده اند. پیش از این نیز در استان گلستان برای گند زدایی محیط های آلوده از پهپاد استفاده شده بود.

سایر پیوندهای خبری این عملیات

خبرگذاری ایرنا

خبرگذاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

خبرگذاری بویرنیوز