شرکت صنعت ­آوران رایان گچساران به عنوان یکی از شرکت­های فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد با اتکا به جوانان و متخصصان در حوزه طراحی و ساخت انواع پهپاد بال­ ثابت و بال­ متغیر (مولتی ­روتور) فعالیت دارد و خدمات مختلف پهپادی از جمله تصویربرداری، نقشه ­برداری، مدیریت بحران، امداد و نجات، بازرسی هوایی، سم­پاشی و محلول پاشی هوایی، آموزش و ساماندهی پهپاد را ارائه می­ دهد.
    از جمله محصولات این شرکت، پهپاد کشاورزی دراج است که با سابقه عملیاتی زیاد، آماده ارائه به هم میهنان عزیز می باشد و نسبت به نسخه های خارجی، از قیمت و کیفیت خوبی برخوردار است.
    خدمات جدید این شرکت در حوزه طراحی و ساخت قطعات مختلف با تکنولوژی چاپ سه بعدی است که این شرکت با تجهیز کارگاه پرینترهای سه بعدی پیشرفته، امکان تولید تجهیزات بدنه انواع پهپاد و لوازم جانبی را داراست.
در سال ۱۳۹۸، تیم شرکت رایان به عنوان فناور برتر استان کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری انتخاب گردید. اعضای تیم در حوزه های مختلف از جمله خلبانی هواپیمای فوق سبک، خلبانی و مربی گری پهپاد دارای گواهینامه های معتبر و استاندارد بین المللی هستند.