پهپاد دراج سری F
پهپاد دراج سری TG

فناوری پیشرفته برای ورود به دنیای کشاورزی هوشمند

سم­پاشی هوایی ، محلول پاشی و کودپاشی انواع مزارع

دارای گواهینامه رسمی سطح فناوری TRL8

 • دارای عملکرد مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی
 • متناسب با آب و هوای ایران با تحمل رطوبت بالا
 • حمل و آماده سازی ساده و سریع بوسیله بازوهای جمع ­شونده
 • دارای بیش از 5000 هکتار تست موفق و خدمات پروازی در استان­های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر
 • قابلیت انجام پرواز ایمن در شب
 • انتخاب مسیر و پرواز کاملا خودکار با استفاده از کامپیوتر پرواز پیشرفته و نسخه جدید ورژن سوم
 • مجهز به دو آنتن مکان­ یابی GNSS با دقت پرواز بسیار بالا
 • دارای رادار تشخیص ناهمواری زمین
 • دارای حسگرهای تشخیص موانع جلو و عقب
 • مجهز به حسگر تشخیص میزان خروج سم
 • مجهز به حسگر تشخیص اتمام سم و خالی بودن مخزن
 • دارای دوربین با ارسال تصویر آنلاین برای نظارت خلبان
 • مجهز به موتورهای قدرتمند و بهینه شده با آخرین تکنولوژی روز دنیا
 • دارای چراغ های پر قدرت جلو پرنده برای پرواز در شب
 • دارای چراغ پرقدرت زیر پرنده برای فرود در شب پهپاد سمپاش کشاورزی
 • بسیار کم حجم (بازوهای جمع ­شونده) برای حمل حتی با خودروی سواری
 • کاهش مصرف آب تا ۹۵ درصد و مصرف سم تا ۳۰ درصد
 • حذف لهیدگی و آسیب به محصول
 • دقت بالا در عملیات و پوشش سراسری مزرعه
 • صرفه جویی در وقت و هزین
 • نرم افزار هدایت و کنترل پیشرفته 
 • آموزش، بیمه و خدمات پس از فروش  

پهپاد کوادکوپتر

پهپادهای سمپاش یک دستگاه جدید که مجهز به تکنولوژی روز دنیا در حوزه های مهندسی می باشد به کمک کشاورزها و شرکت های حوزه کشاورزی آمده است. پهپادهای سمپاش از نوع مولتی روتور با توجه به سیستم های پیشرفته هدایت و ناوبری می توانند به صورت کاملا دقیق  عملیات سمپاشی و بذر پاشی هوایی را انجام دهند. نسخه های مختلفی از این پهپادها ساخته شده است که در حوزه های مختلف کشاورزی مانند بازرسی و نظارت مراتع و مزارع، نقشه برداری، سمپاشی و کود پاشی هوایی قابل استفاده است.

با توجه به وضعیت و شرایط موجود در مزارع و باغات، می بایست دستگاه مورد نظر دارای قابلیت های استاندارد جهت دوام و پایداری در شرایط سرما گرما رطوبت بالا نور خورشید گرد و خاک ضربه های جانبی و غیره باشد .  در صورتی که پهپاد سمپاش از کیفیت خوبی برخوردار باشد شما می توانید از این دستگاه در مدت خوب و طولانی استفاده نمایید .  پهپاد سمپاش دُراج با استفاده از از مواد با کیفیت روز دنیا ساخته شده است و جهت عملیات سمپاشی هوایی در شرایط های مختلف آماده انجام پرواز میباشد.  برای اطمینان بیشتر مشتریان گرامی، پهپاد سمپاش دُراج که با همکاری شرکت چینی TOPXGUN ساخته می شود دارای ضمانت یک ساله می باشد.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

رادیوکنترل هوشمند

رادیو کنترل استفاده شده در پهپاد سمپاش دُراج از نوع هوشمند یا اسمارت می باشد که دیگر نیازی به استفاده از تلفن همراه در حین عملیات سمپاشی نیست بنابراین شما با خیال آسوده می توانید با استفاده از رادیو کنترل اسمارت پهپاد،  فرایند تعیین نقشه و برنامه ریزی مسیر پروازی را انجام دهید .  قابلیت این رادیو کنترل با توجه به سیستم مکان‌یابی داخلی برگرفته از آنتن قوی GNSS می تواند این ایمنی را به شما بدهد تا با با دقت بهتری فرایند تعیین نقشه را انجام دهید.  این رادیو کنترل به شما  اطلاعات پرواز و تصویر لحظه ای دوربین جلونگر پرنده را با کیفیت خوب در اختیار شما قرار می دهد.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

رادیو کنترل دارای باتری داخلی قدرتمند می باشد تا شارژ کافی برای انجام ماموریت در یک شیفت کاری را برای شما تامین کند علاوه بر سیستم ارتباط با پهپاد و ایجاد برنامه پروازی و انتقال آن به پهپاد شما می توانید از قابلیت دریافت تصویر در این رادیو کنترل استفاده نمایید .

این پهپاد ماموریت سمپاشی هوایی را به صورت کاملا اتوماتیک انجام میدهد. این دستگاه دارای سیستم های تشخیص ایراد در حین پرواز است و می تواند متناسب با شرایط دستگاه مدیریت پرواز را انجام دهد.  اگر در حین پرواز به هر دلیلی برای احوال مشکل فنی ایجاد شود به صورت هوشمند در صفحه نمایش رادیو کنترل اسمارت پیغام خطا به شما نمایش داده می شود و بر اساس استانداردهای پهپاد دراج شما می توانید  کنترل پرواز را به صورت ایمنی انجام دهید و با سلامت پهپاد را به محل برخاست برگردانید.

سیستم تشخیص مانع

یکی از مشکلاتی که پهپادهای سمپاش به صورت دائم در مزارع با آن درگیر هستند خطر برخورد با موانع موجود در مزارع کشاورزی است .  همانطور که مستحضر هستید در  مزارع کشاورزی  موانعی مانند ستون های برق درخت ها کابل های برق لوله های انتقال آب ساختمانهای کشاورزی تلمبه خانه ها حفاظ های اطراف مزرعه دیوارها و از این قبیل موانع به طور پراکنده  وجود دارد.  بنابراین می بایست یک پهپاد سمپاش مجهز به سیستم های تشخیص مانع جهت پیشگیری از برخورد با آنها باشد.

پهپاد سمپاش دُراج مجهز به رادار های دقیق تشخیص موانع در جلو پرنده و عقب پرنده می باشد این رادار ها در محدوده ۲۰ متری می تواند موانع مختلف را در شب و روز بدون هیچ گونه محدودیت تشخیص دهد و از برخورد پهپاد با آنها پیشگیری نماید.  با توجه به ارتباط آنلاین بین پهپاد و رادیو کنترل اسمارت به صورت لحظه ای خلبان پهپاد می تواند وضعیت رادار ها را مورد بررسی قرار دهد و از ایمنی پرواز مطمئن شود.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

پهپاد سمپاش دُراج مجهز به رادار تشخیص ناهمواری سطح زمین است که به صورت لحظه ای تغییر ارتفاع سطح مزرعه را اندازه گیری می نماید و متناسب با آن، ارتفاع تعیین شده تا سطح مزرعه و گیاه را حفظ می کند.  این رادار کمک می نماید تا کیفیت سمپاشی و محلول پاشی کاملاً حفظ شده و بهبود یابد

باتری و شارژر هوشمند

بخش بسیار مهم و حیاتی یک پهپاد،  منبع توان و تامین انرژی آن است که در پهپاد های سمپاش به صورت باتری های لیتیوم پلیمر مورد استفاده قرار می گیرد. باتری مورد استفاده در پهپاد سمپاش دراج، از نوع باتری هوشمند می باشد که میتواند یک سورتی پرواز را برای آن پشتیبانی نماید. این باتری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به نحوی که بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ بار شارژ می‌تواند عمر داشته باشد. شارژر هوشمند برای شارژ باتری ها در نظر گرفته شده است که به صورت همزمان دو باتری را با سرعت بالا در مدت کمتر از ۳۰ دقیقه شارژ می کند.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

سیستم سمپاش هوشمند

سیستم سمپاشی استفاده شده در پهپاد دراج متشکل از پمپ های قدرتمند برای مجموعه نازل های جلو و عقب آب شامل دو پمپ می باشد همچنین این دستگاه مجهز به سیستم تشخیص خالی شدن مخزن سم است و در صورتی که مخزن خالی شود، ماموریت پرواز متوقف شده و برای بارگیری مجدد اقدام شود.

برای افزایش کیفیت سم پاشی و دقت بیشتر در میزان پاشش محلول از یک حسگر (سنسور)  دبی سنج استفاده شده است تا دقیقاً مطابق با تنظیم خلبان میزان سم درخواستی در مزرعه پاشیده شود.

 

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

نازل های استفاده شده در پهپاد سمپاش دُراج از نوع T-Jet می باشد که با توجه به محل نصب و موقعیت آن که در زیر موتور پهپاد با استاندارد نصب شده است در حین پرواز، پاشش محلول با کمک فشار جریان هوای موتور پهپاد به سرعت به سمت زمین یا مزرعه حرکت می کند و تحت یک جریان گردابه ای، ذرات محلول به صورت پودر شده و بسیار کوچک با دقت میکرونی به گیاه و یا حشرات برخورد میکند. با توجه به سایز کوچک این قطرات محلول، با سرعت بالا فرایند اثرگذاری اعمال می گردد.

نازل پهپاد سمپاش

سیستم دوربین و ارسال تصویر زنده

این پهپاد سمپاش مجهز به دوربین FPV با کیفیت برای نظارت بر عملیات پروازی است. تصویر دوربین به صورت زنده به رادیو کنترل اسمارت ارسال می شود و خلبان می تواند در حین پرواز بر حرکت پرنده نظارت کامل داشته باشد. همچنین دو چراغ پرنور در جلو پرنده در محل نصب دوربین قرار دارد تا بتواند روشنایی لازم برای پرواز در شب را جهت دید کامل دوربین تامین کند.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

بدنه جمع شونده

این پهپاد دارای بدنه بسیار با کیفیت از جنس فیبر کربن است که برای راحتی کاربر این قابلیت در نظر گرفته شده است تا بدنه به صورت جمع شده قابل حمل شود. در زمان حمله پهپاد بازو های پهپاد و ملخ های آن به صورت تاشو جمع می گردد و و در یک حجم کم می توان آن را حمل نمود.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

ایمنی پرنده

هر پهپاد به تناسب نوع ماموریت پروازی، می بایست دارای سیستم‌های ایمنی باشد.

 1. پهپاد سمپاش دُراج دارای سیستم تشخیص وضعیت باتری است به گونه ای که اگر در حین پرواز، باتری پرنده دچار مشکل یا کاهش ولتاژ گردد، عملیات فرود خودکار را انجام می دهد تا به سلامت فرود بیاید.
 2. مجهز به سیستم بررسی وضعیت موتور ها می باشد که در صورت افزایش دمای بیش از حد موتور یا غیرطبیعی بودن وضعیت موتور از انجام ماموریت جلوگیری می کند.
 3. در تمامی مراحل پروازی اگر به هر دلیلی ارتباط پهپاد با سیستم رادیو کنترل قطع گردد پهپاد فرایند خودکار بازگشت به محل شروع را انجام می دهد و به صورت اتوماتیک فرود می آید.
 4. با توجه به استفاده از از سیستم مکانیابی GNSS، اگر در حین ماموریت خودکار دچار اختلال در مسیریابی گردد در صفحه نمایش رادیو کنترل به خلبان هشدار داده می شود و خلبان می‌تواند با توجه به شرایط تصمیم اتخاذ نماید.
 5. در صورتی که در هر یک از تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی پهپاد خطایی رخ دهد به صورت هشدار تصویری و صوتی در نرم افزار هدایت پهپاد در رادیو کنترل اسمارت به خلبان نمایش داده می‌شود تا تا بتواند مدیریت پرواز را به خوبی انجام دهد.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

پشتیبانی و گارانتی

پهپادهای سمپاش با توجه به نوع ساخت و کاربری صنعتی می بایست از کیفیت خوبی برخوردار باشد.  طبیعتاً وقتی کیفیت خوب باشد،  شرکت سازنده پهپاد را تحت پشتیبانی و گارانتی قرار می دهد. با توجه به ماهیت فعالیت پروازی پهپادهای سمپاش،  دائماً این مسئله رخ می دهد که خلبان پهپاد به کمک پشتیبانی شرکت سازنده نیاز دارد تا بتواند مشکلات کوچک و بزرگ پهباد را در حین عملیات رفع نماید و تعمیر و نگهداری خوبی را روی سیستم اعمال نماید. از این‌ رو، پهپاد سمپاش دُراج دارای گارانتی یک ساله در تجهیزات الکترونیکی می باشد به نحوی که هر کدام از قطعات الکترونیکی پرنده دچار مشکل گردد در صورتی که ایراد از قطعه ساخته شده باشد توسط شرکت تعویض می گردد.

پهپاد سمپاش پهباد سمپاش پهپاد کشاورزی

همچنین در بخش پشتیبانی، کارشناسان شرکت رایان با تجربه چند ساله در حوزه پهپاد های کشاورزی، به صورت شبانه روزی آماده رفع سوالات و مشکلات کاربران و مشتریان عزیز می باشند. بنابراین برای هر گونه تماس با ما، با خیال راحت کافیست تماس بگیرید.

 

پهپاد سمپاش کشاورزی