شرکت صنعت آوران رایان گچساران از جمله شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد (مرکز رشد واحدهای فناور گچساران) بوده که با بهره گیری از استعدادهای سرشار جوانان و متخصصان حوزه هوافضا و پهپاد، پا به عرصه تکنولوژی ها و خدمات فناورانه نهاده است.
سیاست اجرایی شرکت مبتنی بر به روزرسانی مداوم دانش و تجهیزات، ایجاد ارتباط موثر با سایر شرکت ها و صاحبان دانش و تمرکز بر فعالیت های صنعتی است و باهمین دیدگاه فعالیت های خود را در سه بخش ارائه خدمات پروازی (شامل تصویربرداری هوایی تجاری و صنعتی، سم پاشی هوایی وپایش های هوایی صنعتی و امدادی)، طراحی وساخت پهپادهای مختلف و آموزش های مرتبط با پهپاد ادامه می دهد. تیم خلبانی این شرکت دارای مدارک معتبر ملی و بین المللی خلبانی پهپاد و خلبانی هواپیما (UL) بوده و با سابقه و تجربه خود توانایی انجام پرواز و ارائه خدمات در سطح حرفه ای را دارا می باشند.
در حال حاضر، شرکت رایان محصول تخصصی پهپاد کشاورزی دُراج را پس از تست­های متوالی با قیمت مناسب آماده ارائه به بازار نموده است و ضمن اینکه خدمات سم­پاشی هوایی توسط تیم عملیات شرکت ارائه می­گردد. شرکت صنعت آوران رایان گچساران به عنوان نماینده رسمی مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی ایران و با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری مشغول به فعالیت بوده و آمادگی ارائه خدمات و محصولات خود به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.