ویژگی پهپاد

پهپادها با چه ویژگی هایی معرفی می شوند؟!

مانند هر دستگاه و وسیله دیگری، برای معرفی پهپادها نیاز به بیان یک سری ویژگی ها و مشخصات تخصصی مرتبط با آن را داریم. در این پست قصد داریم با مهمترین ویژگی هایی که در هنگام معرفی یک پهپاد با آن ها سر و کار داریم آشنا بشیم.


مشخصات ابعادی

ابعاد یک پهپاد از جهات مختلف دارای اهمیت است. مثلا میزان دیده شدن آن در هنگام پرواز یا راحتی آن موقع حمل و نقلمعمولا ابعاد یک پهپاد در دو وضعیت باز شده (آماده پرواز) و بسته شده (موقع حمل و نقل) بیان می شود. ویژگی پهپادها

وزن

وزن به دو صورت بیان می شود: وزن خالص پهپاد و حداکثر وزن تیک آف (وزن پهپاد به علاوه حداکثر وزن محموله ای که می تواند حمل کند)

سرعت

حداکثر سرعتی که یک پهپاد می تواند داشته باشد. در مورد پهپادهای بال ثابت، علاوه بر حداکثر سرعت، حداقل سرعت نیز بیان می شود که به آن سرعت استال گفته می شود.

 مداومت پرواز

حداکثر زمانی که پهپاد می تواند با یک بار شارژ یا یک باک سوخت پرواز کند را مداومت پرواز می گویند.

برد پروازی

حداکثر مسافتی را که پهپاد می تواند طی کند را برد پروازی می گویند. برد پروازی به مداومت پرواز و سرعت پهپاد وابسته است. البته محدودیت برد رادیوکنترل هم در محدود کردن برد پهپاد تاثیر دارد.

ارتفاع پرواز

معمولا ارتفاع پروازی پهپادها از سطح زمین (AGL) یا در موارد محدودی از سطح دریا (MSL) سنجیده می شود.ویژگی پهپادها

دوربین

نوع، کیفیت، رزولوشن، بزرگنمایی و … از مهمترین مشخصاتی هستند که باید در معرفی دوربین یک پهپاد مدنظر داشت. هر پهپادی متناسب با کاربرد خود میتواند یک یا چند دوربین با ویژگی های خاص خود را حمل کند.

✅ نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

✅ با ما همراه باشید
www.rayanuav.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *