پرواز FPV کوادکوپتر پهباد پهپاد

FPV چیست؟

کلمه FPV مخفف عبارت First Person View به معنای دید اول شخص می باشد. وقتی خلبان پهپاد صرفا با اتکا به تصاویر دوربین ثابت نصب شده بر روی پهپاد پرواز کند، به این پرواز FPV گفته میشود. در حالت پرواز FPV، خلبان مستقیما به پهپاد نگاه نمیکند و باید تمامی حرکات را بر اساس تصاویری که از پهپاد دریافت میکند انجام دهد.

پرواز FPV کوادکوپتر پهباد پهپاد

پرواز FPV شبیه به این است که سوار بر پهپاد شده ایم و در حال پرواز هستیم. به همین دلیل پرواز بسیار مسلط تری خواهیم داشت و تصاویر و عکس های بسیار زیباتر و کادربندی دقیق و بهتری بدست خواهد آمد.

پرواز FPV کوادکوپتر پهباد پهپاد

در کنار داشتن یک پهپاد خوب و با قدرت مانور بالا، داشتن یک عینک مخصوص پرواز FPV، کمک بزرگی میکند تا یک پرواز حرفه ای و تصاویری فوق العاده و کم نظیر داشته باشیم. این عینک ها که به گاگلز (goggles) معروف هستند مانند عینک های واقعیت مجازی بوده و با نمایش تصاویر دریافتی از پهپاد در دو مانیتوری که در داخل خود دارند، حس واقعی سوار شدن بر پهپاد و غرق شدن در آسمان را به کاربر میدهند.

پرواز FPV کوادکوپتر پهباد پهپاد

یکی از کاربردهای بسیار هیجان انگیز و متفاوت پروازهای FPV، پهپادهای مسابقه ای یا Race است.
پهپادهایی که طراحی ویژه برای سرعت و مانور پذیری بالا دارند و به همین دلیل در مسابقات مختلف پهپادی در سراسر جهان و تصویربرداری از سوژه های دارای سرعت بالا مثل مسابقات موتورسواری یا اتوموبیل رانی کاربرد دارند.

پرواز FPV کوادکوپتر پهباد پهپاد

در پست های آینده فیلم های هیجان انگیزی از این پهپادها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
✅ نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

✅ با ما همراه باشید
www.rayanuav.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *