طیف سنجی مزارع و کشاورزی دقیق آموزش پهپاد اموزش پهباد
در ادامه سلسه پست ها با موضوع کاربردها و مشاغل مرتبط با پهپاد، به یکی از کاربردهای جذاب و پیشرفته پهپادها در کشاورزی می پردازیم. طیف سنجی مزارع و کشاورزی دقیق!
گیاهان و محصولات کشاورزی در وضعیت های مختلف در طیف های مختلفی دیده می شوند. به همین دلیل دوربین های مخصوصی بر روی پهپادها نصب می شوند که میتواند طیف های مختلف تابشی را رصد کند.

طیف سنجی پهپاد پهباد

کارشناسان کشاورزی و گیاه پزشکی با مشاهده و  بررسی گیاهان در طیف های مختلف می توانند اطلاعات کاملی در مورد بیماری ها، آفات، کم آبی  و پر آبی، تراکم گیاهی، رطوبت خاک و … بدست آورند. دستیابی به این اطلاعات ارزشمند به بهینه سازی فرآیند کشاورزی و افزایش کیفیت و کمیت محصول نهایی کمک می کند. به ویژه در مزارع بزرگ یا مزارع دارای گیاهان بلند و پرتراکم (مثل ذرت، آفتابگردان یا کلزا) که قدم زدن و پایش زمینی و چشمی مزرعه بسیار سخت و در مواردی غیر ممکن باشد، بازرسی و به وسیله پهپادهای طیف سنجی بسیار کاربردی و مهم است.
افراد مختلف می توانند با خرید یک پهپاد مولتی روتور یا بال ثابت مجهز به دوربین مخصوص طیف سنجی، در کنار یک گیاه پزشک خدمات کشاورزی دقیق و هوشمند را به کشاورزان ارائه کرده و در ازای افزایش تولید محصول آنها، هزینه مناسبی دریافت کنند.  آموزش پهپاد اموزش پهباد

توجه داشته باشید طبق قوانین کشور، هرگونه فعالیت در زمینه پهپاد نیاز به اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری یا فعالیت تحت نظر یکی از شرکت های دارای مجوز، دریافت پلاک پهپاد و اخذ مدرک خلبانی مرتبط است.  آموزش پهپاد اموزش پهباد
🟠 نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
✅ با ما همراه باشید
www.rayanuav.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *